digitalmax.pl

21 października 2018

Telewizor do 1500 zł

telewizor do 1500 zlotych

Przy obecnej rozpiętości widełek cenowych i coraz wyższym zaawansowaniu technologicznym urządzeń RTV kwota poniżej 1500 zł to raczej niewiele, jeśli chodzi o zakup dobrego telewizora, jednak przy odrobinie wysiłku i rozsądnej kalkulacji możemy znaleźć niezłej jakości sprzęt optymalnie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, po urządzeniu niższej klasy nie możemy spodziewać rozbudowanych funkcjonalności i doskonałej jakości obrazu, tego typu odbiornik jest całkowicie wystarczający do codziennego użytku, takiego jak oglądanie programów telewizyjnych. Tańszy telewizor ma także tę zaletę, że jego obsługa jest z reguły prosta i intuicyjna, może więc być dobrym wyborem np. dla osób starszych.

Optymalny w dolnej granicy widełek cenowych (już od ok. 800 zł) będzie telewizor 32-calowy z ekranem LCD o rozdzielczości HD Ready, wyposażony w funkcje, które mimo braku łączności bezprzewodowej pozwolą na sprawną interaktywność: złączem USB, łącznością MHL czy możliwością sterowania jednym pilotem innych sprzętów danej marki. Oczywiście standardem jest złącze HDMI.

Nowoczesne telewizory w tej półce cenowej reprezentują z reguły klasę energetyczna A lub A+.

W górnej granicy widełek spodziewać się możemy już takich funkcjonalności, jak Smart TV, łączność Wi-Fi czy transfer za pośrednictwem DLNA.

Telewizory do 1500 zł wyposażone są zwykle w podstawowe opcje ustawień obrazu i dźwięku, ale w niektórych modelach możemy spotkać ciekawe możliwości korekcji obrazu, takie jak np. Tryb Piłka Nożna w 32-calowym Samsungu.

Najlepsze pytania do wpisu:

Wasze opinie i komentarze

  1. marek
    17 lipca 2014

    Leave a Reply

    Z tych wszystkich propozycji to najbardziej do gustu przypadł mi model od LG. Telewizor bez zbędnych bajerów ale o dobrym odświeżaniu i obrazie a do tego w sensownej cenie.

Formularz dodawania komentarzy


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>