TV wg rozmiaru

Telewizor 42 cale

Telewizor 42 cale

Telewizory stały się niezbędnym elementem wyposażenia domu. Stały się niemal kluczowym punktem salonu, przy którym gromadzą się domownicy i nie tylko, by wspólnie oddać się rozrywce. Jego zakup zwykle powinien być dobrze przemyślany, tak by wpasował się w domowy budżet, a jednocześnie był funkcjonalny. Przyjrzyjmy się zatem telewizorom w rozmiarze 42 cali i funkcjom jakie oferują, w określonych przedziałach cenowych.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 42-calowego?

Przyjrzyjmy się teraz możliwościom, jakie oferują telewizory o przekątnej ekranu od 42 do 43 cali.

Jaką kwotą dysponujemy na zakup?

Praktycznie ponad połowa telewizorów dysponującym taką przekątną dostępna jest w cenie do 1500 zł. Na potrzeby prostych zastosowań budżet w tej wysokości spokojnie wystarczy, aby zakupić przyzwoity odbiornik, szukając modelu do dużego salonu warto przeznaczyć większą gotówkę lub poszukać odbiornika o większych rozmiarach.

Producent telewizora

Swoje oferty wśród telewizorów od 42 do 43 cali mają przede wszystkim najbardziej znane marki, takie jak LG, Philips, Samsung, Thomson, Toshiba, Sony. Swoją rolę odgrywają również konstrukcje producentów TCL, Manta, Hitachi, Kruger&Matz, Hisense.

Typ odbiornika telewizyjnego

Odbiornik o przekątnej do 43 cali to model w zdecydowanej większości LCD z podświetleniem ledowym. Przy nieco większym budżecie możemy spotkać natomiast już propozycje telewizorów QLED.

Dostępne formaty oraz rozdzielczości

Nawet mniejsze telewizory na rynku dysponują już coraz częściej formatem 4K UHD (rozdzielczość 3840 x 2160), dostępnym za naprawdę rozsądne pieniądze. Standard Full HD nie stanowi zaskoczenia nawet w najtańszych konstrukcjach 42- lub 43-calowych.

Odświeżanie przekazywanego obrazu w matrycy

Wybieranie telewizora przy z góry zadanym budżecie zawsze będzie stanowiło kompromis – w tym przypadku odświeżaniem obrazu a pozostałymi dostępnymi funkcjami. Jeżeli interesuje nas matryca lepsza niż 60 Hz i wszelkie możliwe udogodnienia, warto zastanowić się nad zwiększeniem przeznaczonej do wydania kwoty. Najlepiej – poszukać telewizora z większą przekątną.

System operacyjny Smart TV i technologia HDR

W telewizorach do 43 cali przeważa dedykowany system producenta. Modele wyposażone w Smart TV to także często odbiorniki z Android TV lub Tizen, zdecydowanie rzadziej z WebOS. Z powodzeniem znajdziemy także propozycje wyposażone w technologię HDR.

Łączność z telewizorem

Spora grupa telewizorów do 43 cali dysponuje już możliwością łączności za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth. Mniejszy sektor stanowią modele z DLNA, Miracast, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Ready, rzadkością są odbiorniki z MHL oraz WiDi.

Złącza oraz wbudowane tunery

Dobry telewizor do 43 cali powinien już posiadać po kilka złącz USB oraz HDMI. W przypadku tunerów znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne – DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, spotkamy także modele z tunerem analogowym.

Klasa energetyczna telewizora

Wśród telewizorów z przekątną do 43 cali znajdziemy głównie modele dysponujące klasą energetyczną A lub A+. Rzadziej spotkamy konstrukcje A++.

Jak wybrać najlepszy telewizor 42 cale względem ceny?

Przyjrzyjmy się teraz możliwościom telewizorów dysponujących ekranem 42, 43-calowym. Czego możemy się spodziewać w danych przedziałach kwotowych?

telewizor 43-calowy Xiaomi V57R 4K UHD Android TV HDR
telewizor 43-calowy Xiaomi V57R 4K UHD Android TV HDR

Tanie 42-calowe telewizory do 1500 zł

  • W tego typu modelach, możemy liczyć na rozdzielczość Full HD, a w co niektórych nawet na 4K Ultra HD. Wiodącym typem wyświetlacza jest LCD z podświetleniem LED. Niestety, rzadko kiedy spotkamy się ze Smart TV w tym przedziale cenowym. W zamian za to, dostępna jest technologia Direct LED, dzięki temu matryca jest równomiernie rozświetlona. Wbudowane tunery umożliwiają odbiór kanałów w różnych standardach. Dźwięk jest oferowany przy pomocy Dolby Digital lub Q.box, co zapewnia wysoką jego jakość.

42-calowe telewizory w przedziale od 1500 zł do 2000 zł

  • Do dyspozycji zostaje nam dana rozdzielczość 4K Ultra HD, zapewniająca głębie i wyrazistość, a także odpowiedni balans bieli. Za dobrą jakość dźwięku, odpowiada technologia Dolby Digital Plus, dzięki czemu doznania wzrokowo-słuchowe będą jeszcze bardziej intensywne. Modele te, działają przeważnie w oparciu o system operacyjny Tizen. Dodatkowym wyposażeniem jest Smart TV ze wsparciem dla aplikacji Smart Things.

Dobre 42-calowe telewizory w przedziale od 2000 zł do 3000 zł

  • Nie trudno się domyśleć, że im wyższa cena, tym więcej udogodnień będzie posiadał nasz telewizor. Jakości 4K Ultra HD w tym wypadku, towarzyszyć może nowoczesny wyświetlacz QLED. Możliwe jest też zastosowanie technologii Quantum Dot, dzięki której nawet najdrobniejszy szczegół, staje się doskonale widoczny. Dodatkowo mamy do dyspozycji wysokiej klasy procesor Quantum 4K, a uzupełnienie stanowi Quantum HDR, dbająca o odpowiednie podświetlenie. Dźwięk zapewnia Dolby Digital Plus.

Najlepsze 42-calowe telewizory powyżej 3000 zł

  • Standardem, w tym przedziale cenowym, stała się rozdzielczość 4K Ultra HD i wyświetlacz QLED. Dźwięk to technologia Dolby Digital Plus lub Atmos, co w połączeniu daje głębie zarówno obrazu, jak i efektów dźwiękowych. Komunikację zapewnia Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo mamy zastosowane technologie: Frame Dimming – ściemnianie ramki, HDR 10, Dolby Vision, Live Colour, Object – based HDR remaster, a także ulepszenie ruchu przy pomocy Motionflow XR 400 Hz. System operacyjny to głównie Android TV, z dostępem do różnego rodzaju aplikacji i ulepszeń.

Telewizory 42 i 43 cale ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 42 i 43 cale. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply