TV wg rozmiaru

Telewizor 50 cali

Telewizor 50 cali

Wybór telewizora nie jest kwestią oczywistą. Jego rozmiar, funkcje i udogodnienia to dla wielu z nas ciężki orzech do zgryzienia. Dodatkowo dochodzi też cena. Zasobność portfela często bywa ograniczeniem, jednak warto wiedzieć, na co możemy liczyć w danym przedziale cenowym. Skupmy się na 50 calowym urządzeniu i sprawdźmy jego funkcje, w zależności od ceny jaką przyjdzie nam za niego zapłacić.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 50-calowego?

Budżet na telewizor

Cena odgrywa w przypadku telewizorów jedno z kluczowych kryteriów wyboru. Decydując się na model 50-calowy zdecydowanie większe pole manewru pod kątem możliwości danego odbiornika mamy w przedziale od 2000 zł wzwyż.

Producent

Także i w segmencie telewizorów 50-calowych mamy do dyspozycji sporo ofert czołowych marek, takich jak Philips, Sharp, Samsung, LG, Thomson czy Toshiba. Entuzjaści takich producentów jak Manta, Hitachi, Panasonic, Sony, TCL znajdą również i tutaj ciekawe propozycje.

Rodzaj telewizora

Telewizory 50-calowe to w zdecydowanej większości modele LCD z podświetleniem LED, jednakże niewielki udział w rynku odbiorników tej wielkości zajmują także konstrukcje QLED.

Rozdzielczość ekranu oraz format

Standard w telewizorach tej wielkości to modele 4K UHD, dysponujące rozdzielczością 3840 x 2160. Odbiorniki telewizyjne Full HD (1920 x 1080) stanowią zdecydowaną mniejszość w tym segmencie.

Poziom odświeżenia obrazu

Spotkamy tutaj najczęściej konstrukcje dysponujące matrycą 60 Hz, jednakże osoby oczekujące czegoś więcej po telewizorze z powodzeniem znajdą modele 120 Hz.

Smart TV oraz HDR

W ofertach telewizorów 50-calowych z systemem Smart TV najczęściej spotkamy te oferowane z dedykowanym oprogramowaniem producenta, Android TV, Tizen, rzadkością są natomiast modele wyposażone w WebOS. Z powodzeniem znajdziemy także modele wyposażone w technologię HDR, szczególnie w wyższych przedziałach cenowych.

Typy komunikacji z odbiornikiem TV

Najczęściej mamy tutaj do dyspozycji telewizory z Bluetooth oraz Wi-Fi, a także w standard DLNA. Rzadziej otrzymamy natomiast standard Wi-Fi Direct, Miracast, MHL, WiDi czy też Wi-Fi Ready.

Obecność złączy oraz tunerów

Telewizory wyposażone w przynajmniej kilka złączy HDMI oraz USB to standard, w przypadku tunerów mamy wbudowane najczęściej DVB-C, DVB-S2, DVB-T2, DVB-T, DVB-S, a także odchodzący powoli do lamusa tuner analogowy.

Klasa energetyczna odbiornika TV

Najczęściej oferowane to telewizory posiadające klasę energetyczną A oraz A+. Prawdziwą rzadkość stanowią konstrukcje mające A++, o A+++ nie wspominając.

Jak wybrać najlepszy telewizor 50 cali względem ceny?

telewizor 50-calowy Samsung UE50RU7102 4K UHD Wi-Fi Bluetooth
telewizor 50-calowy Samsung UE50RU7102 4K UHD Wi-Fi Bluetooth

W zależności od tego, jakim budżetem dysponujemy, możemy w danym przedziale cenowym wybierać pomiędzy mniej lub bardziej udanymi konstrukcjami. Poniżej postaramy się przybliżyć kwestię możliwości oferowanych przez telewizory w konkretnych przedziałach kwotowych.

Tanie telewizory 50-calowe do 1500 zł

  • W tej kwocie możemy liczyć na dobrą jakościowe technologię dźwiękową – Dolby Digital, a także klasę energetyczną co najmniej A. Dostaniemy też szereg klasycznych złączy jak np. Common Interface, RJ-45, HDMI, cyfrowe wyjście optyczne, wyjście na słuchawki, złącze antenowe, a także złącze kompozytowe. Zwykle będziemy mieć też dostęp do komunikacji Wi-Fi. Całkiem przyzwoity będzie też czas reakcji telewizora, oscylujący w granicach 9 ms. Niektóre modele będą w stanie nam zaoferować nawet automatyczną regulację głośności.

Telewizory 50-calowe od 1500 zł do 2000 zł

  • W tym przedziale cenowym klasa energetyczna przybiera wartość A+. Technologia dźwiękowa zwykle to Dolby Digital Plus. Telewizory te powinny być wyposażone w wysokiej klasy procesor obrazu, jak np. Crystal 4K. Zapewni to głębie i wyrazistość kolorów. Trwałe i detaliczne barwy zapewnią niezapomniane wrażenia i przyjemność oglądania. W zakresie komunikacji oprócz Wi-Fi możemy liczyć także na Bluetooth. Dodatkową funkcją w niektórych modelach, w tej cenie, może być system maskowania kabli, dzięki któremu, plączące się przewody nie będą już naszym zmartwieniem.

Dobre telewizory 50-calowe od 2500 zł do 3500 zł

  • To już dość wysoka półka cenowa, więc telewizory będą też zapewniały o wiele więcej udogodnień. Możemy liczyć na jedną z najwyższych klas dźwięku w technologii Dolby Atos. Rozdzielczość Ultra HD zapewni niezapomniane wrażenia podczas oglądania. Dodatkowa technologia Ambilight, która oprócz jakości optycznej, oferuje funkcjonalne aplikacje Android TV. Modele wyposażone w HDR10+, pozwalają na maksymalne wykorzystanie parametrów telewizora. Dodatkowo większość urządzeń będzie kompatybilne z systemem Alexa.

Najlepsze telewizory 50-calowe od 3500 zł

  • Od tej ceny, zaczynają się modele z najwyższej półki cenowej. Technologia dźwiękowa, na jaką możemy liczy, to Dolby Atos lub Dolby Digital Plus. Dostępne będzie także odświeżanie obrazu w technologii Picture Quality Index 3100. Procesor jakim powinny dysponować tego typu modele to np. wysokiej jakości Quantum Lite. Normą będzie także system Smart TV. O natężenie kolorów zadba technologia Quantum Dot, wypełni ona obraz milionem wyrazistych odcieni. Istotny w niektórych telewizorach, w tej cenie, może być bezramkowy design, dzięki czemu zyskamy pełny obraz.

Telewizory 50 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 50 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply