Dodatki TV

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Najnowsze technologie, praktycznie w każdej dziedzinie, dążą do redukcji ilości kabli, koniecznych do poprawnego działania sprzętu. Bezprzewodowe słuchawki do telewizora to tylko jeden z wielu przykładów. Co warto o nich wiedzieć? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

Sposoby przekazywania dźwięku

Przede wszystkim, warto zauważyć, że jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych praktycznie nie odbiega od jakości dźwięku generowanego w słuchawkach „z kablem”. Są od nich natomiast często dużo wygodniejsze w użytkowaniu.

Ze względu na sposoby przekazywania dźwięku możemy wyróżnić:

 • słuchawki na fale podczerwone – najmniej polecane. Żeby nie powstawały zakłócenia nic nie może im stać na drodze do telewizyjnego nadajnika, muszą być w sferze jego widzialności, co w praktyce jest bardzo trudne. Mają również stosunkowo niewielki zasięg.
 • słuchawki radiowe – mają duży zasięg (nawet do 100 m) dzięki wykorzystaniu podobnej zasady działania jak w tradycyjnym radiu – słuchawki łączą się z odbiornikiem telewizyjnym, ustawionym na odpowiednie częstotliwości. Dźwięk jednak może łatwo ulegać zakłóceniom, jeśli na drodze fal stanie przeszkoda, np. ściana.
 • słuchawki na Wi-Fi – dźwięk jest przekazywany cyfrowo, przez co jest bardzo wysokiej jakości. Negatywnie na niego może wpływać ewentualna obecność routera lub innych urządzeń elektronicznych, powodując zakłócenia.
 • słuchawki na Bluetooth – mają duży zasięg przy bardzo dobrej jakości przenoszonego dźwięku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że większość telewizorów nie ma wbudowanego nadajnika Bluetooth, więc w takiej sytuacji należy zaopatrzyć się również w odpowiedni adapter.

Rodzaje słuchawek pod względem konstrukcji

Wybranie odpowiedniego typu słuchawek jest stosunkowo proste, wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy? co ma dla nas znacznie? a następnie wybrać typ dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wyróżniamy podstawowe 3 typy słuchawek bezprzewodowych.

 • słuchawki douszne – to słuchawki, które częściowo wsuwa się do wnętrza kanału słuchowego. Ich największy atut to komfort użytkowania oraz zazwyczaj lekka i kompaktowa konstrukcja, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas słuchania muzyki ze smartphona czy innych przenośnych źródeł, a ponadto bez problemu można zabrać je wszędzie, zmieszczą się w kieszenie, torebce czy plecaku. Warto zaznaczyć jednak, że słuchawki douszne mogą nieco gorzej poradzić sobie jeśli chodzi o izolacje dźwięku z otoczenia, co oczywiście w dużej mierze zależeć będzie od jakości zakupionego produktu.
 • słuchawki dokanałowe – to słuchawki, które do poprawnego odsłuchu wymagają szczelnego wsunięcia do kanału słuchowego. Dużą zaletą tego typu jest to, że gwarantują one wysoką stabilność oraz zapewniają lepszą izolacje z zewnątrz, oraz fakt, że ich niewielki rozmiar zapewnia dużą funkcjonalność i wygodę. Na rynku występuje bardzo dużo modeli, dlatego aby dźwięk oraz wymienione cechy były na wysokim poziomie, zaleca się wybór sprawdzonych marek.
 • słuchawki nauszne – to słuchawki, w których małżowina uszna umieszczona jest w niewielkiej komorze, gdzie również znajduję się słuchawka. To rozwiązanie w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością. Dobrej jakości urządzenia wyróżniają się tym iż doskonale izolują dźwięk z zewnątrz a ich jakość wykonania jest ponad przeciętna. Ich jedynym minusem może być fakt, że są cięższe i większe od słuchawek dousznych czy kanałowych.

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek bezprzewodowych?

 • Przede wszystkim na maksymalny zasięg, a więc odległość, na jaką możemy najdalej odejść w słuchawkach od telewizora.
 • Ważny jest czas działania akumulatora, czyli informacja o tym, ile sprzęt wytrzyma bez dodatkowego ładowania baterii.
 • Dobrze też zerknąć na czułość takich słuchawek. Im będzie większa, tym większą będzie również ich maksymalna głośność.
 • Pasmo przenoszenia, natomiast, informuje o skali dostępnych w słuchawkach tonów. Im niższa dolna granica pasma przenoszenia, tym mocniejsze będą basy.
 • Ważny jest również typ membrany – im większa membrana, tym mniej zniekształcony dźwięk. W tym wypadku słuchawki nauszne wypadają zazwyczaj znacznie lepiej od mniejszych, np. dokanałowych, właśnie ze względu na ten parametr.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane słuchawki bezprzewodowe do telewizora. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply