TV wg rozdzielczości / Telewizor 4K

Telewizor 4K Rankingi z 25 października 2020

Telewizor 4K

Obecnie, ceny telewizorów 4K znacząco spadły i podstawowy model możemy kupić już za cenę poniżej 2000 zł. Zobaczmy, jakie możliwości oferują telewizory 4K w zależności od przyjętego przedziału cenowego.

Do 2000 zł

W cenie do 2000 zł trudno liczyć na zaawansowane technologicznie rozwiązania. Niemniej jednak nadal otrzymamy pełną rozdzielczość 3840 x 2160 pixeli. Do tego możemy liczyć na odświeżanie rzędu 50Hz oraz dostęp do kompletu złącz – USB oraz HDMI. Niektóre modele oferują także łączność Wifi lub bluetooth, a nawet podstawową wersję HDR. Część telewizorów w tym przedziale cenowym występuje już w wersji Smart – z wgranym systemem operacyjnym. Może on różnić się w zależności od producenta, ale najczęściej będzie to Android.

Od 2000 do 3000 zł

W tym przedziale cenowym dostajemy już pierwsze modele z technologią Ambilight, oferującą dodatkowe wrażenia estetyczne podczas oglądania telewizji. Dzięki temu nie przeszkadza nam ramka dookoła telewizora, jest bowiem podświetlana w czasie rzeczywistym w zależności od wyświetlanej treści. Część telewizorów w tej cenie oferuje także obsługę głosową. Niektórzy producenci prezentują też technologię timeshift, która pozwala cofać i zatrzymywać programy telewizyjne. Przekątna ekranu w tym przypadku to około 40-45 cali.

Od 3000 zł do 4000 zł

To już wysoka półka cenowa. Telewizory w tym przedziale oferują głęboki kontrast, prawdziwie ciemną czerń i doskonałe odwzorowanie barw. Oczywiście możemy liczyć na pakiet usług Smart, a także współpracę z DLNA, technologią, która umożliwia współdzielenie zasobów multimedialnych. Niektóre modele telewizorów mają już lekko zakrzywiony ekran, najczęściej o przekątnej 45-50 cali.

Od 4000 do 5000 zł

Tutaj dostajemy pełny pakiet opcji – od technologii zaawansowanego HDR, przez najnowszą wersję Ambilight, aż po możliwość przewijania programów w czasie rzeczywistym. W tym przedziale cenowym możemy także liczyć na żywe, świetnie odwzorowane kolory, głęboką czerń i imponujący kontrast. Oczywiście telewizory otrzymują wsparcie systemów operacyjnych i poszerzonego pakietu złączy HDMI oraz USB dzięki którym podłączymy do telewizora dodatkowe urządzenia. Komunikację bezprzewodową zapewniają bluetooth i Wifi. Przekątna ekranu potrafi sięgnąć nawet 65 cali.

Powyżej 5000 zł

Powyżej 5000 zł możemy już wybierać spośród najnowszych, aktualnie dostępnych rozwiązań. Telewizory w tym przedziale cenowym to realistyczne odwzorowanie kolorów, doskonała głębia czerni, barw i wysoki kontrast. Oczywiste stają się takie rozwiązania, jak HDR czy Ambilight oraz dźwięk przestrzenny. Naturalnie telewizory posiadają zintegrowany system operacyjny, dostęp do Internetu, a często także wgraną platformę Netflix i Google Store. Rozdzielczość 4K zyskuje nowy wymiar dzięki bardzo wysokim przekątnym ekranu, które dochodzą do 85 cali. Do podświetlenia ekranu często wykorzystywana jest technologia OLED, dzięki którym barwy są odzwierciedlane jeszcze bardziej rzeczywiście. Częstotliwość ekranu dochodzi do 100Hz, dzięki czemu obraz jest niezwykle płynny.

Telewizory 4K UHD ➱ Ranking Październik 2020

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory 4K Ultra HD. Data aktualizacji: ➱ Ranking Październik 2020.

Inne poradniki i rankingi 2020 w dziale

Zostaw opinię