TV wg rozdzielczości

Telewizor 8K

Telewizor 8K

Telewizory 8K szturmem zdobywają rynek RTV. Mimo że ich cena nie jednego może przyprawić o zawrót głowy, to ich szczęśliwi posiadacze nie wyobrażają sobie, oglądać ulubionego filmu lub serialu, na innym urządzeniu. Oferują one najwyższa rozdzielczość, a co za tym idzie komfort oglądania. Urządzenia 4K powoli zostają wypierane przez innowacyjne sprzęty 8K. Przyjrzyjmy się zatem modelom, w zależności od ich ceny.

Telewizory 8K do 5000 zł

To telewizory z najniższej półki cenowej. Nie oznacza to jednak, że takie urządzenia nie mają nam nic do zaoferowania. Zastosowana w nich została najnowsza technologia QLED, co wspomaga i tak już doskonałe wrażenia wzrokowe. Do dyspozycji jednak możemy mieć tylko złącza HDMI, nie wszystkie modele w tej cenie są wyposażone w większą ich ilość. Standardem jest natomiast Smart TV, a także coraz częściej spotykany w tej cenie asystent głosowy. Jeśli chodzi o format HD jest to zwykle Ultra.

Telewizory 8K od 5000 zł do 10000 zł

W tym wypadku musimy przygotować się na nieco większy koszt. Jakich funkcji możemy się spodziewać?. Oczywiście technologii 8K Ultra HD, która dostarczy nam niezapomnianych wrażeń podczas seansu ulubionego filmu. Wyświetlacz o typie QLED, wspomagający wyrazistość barw i kontrast. Dodatkowo mamy technologię interpolacji czyli Picture Quality Index 4000. Dolby Digital Plus zadba o wysokiej jakości dźwięk. Komunikację zapewnia modem Wi-Fi, a także Bluetooth i przewodowa sieć LAN. Dostępny jest także szeroki format sygnału cyfrowego jak np.: DVB-C,DVB-C2,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2.

Telewizory 8K od 10000 zł do 15000 zł

Wysoka cena niesie za sobą dodatkowe udogodnienia. Mamy tu do czynienia z lepszej jakości technologią interpolacji- Picture Quality Index 4300. Standardowo jakość 8K Ultra HD, o typie wyświetlacza QLED. Dostajemy więc pełny i rzeczywisty obraz, a także dostrzeżemy najmniejsze detale każdej sceny. W zestawie jest także niezwykle wydajny procesor Quantum 8K. Procesor ten pracuje w oparciu o własny algorytm, który przyczynia się do zwiększenia rozdzielczości, a co za tym idzie zapewnia lepszy obraz. Dzięki niemu automatycznie dostosowywana jest również jasność, a także poziom dźwięku do oświetlenia.

Telewizory 8K od 15000 zł do 20000 zł

To telewizory z wysokiej, lecz jeszcze nie najwyższej półki. Mimo wszystko cena może przyprawić, o przysłowiowy zawrót głowy. Mamy tu do czynienia z wysokiej klasy sprzętem. Oprócz oczywistej jakości 8K Ultra HD i wyświetlacza w typie QLED, mamy również zastosowanie technologii takich jak np. Picture Quality Index. Modele te oprócz wyposażenia w sztuczną inteligencję, łączą się z systemem inteligentnego mieszkania- Alexa. Komunikację zapewniają Wi-Fi, Bluetooth, a także LAN. Szeroki wybór systemów formatu sygnału cyfrowego jak np.: DVB-C,DVB-S2,DVB-T2,DVB-x2.

Telewiory 8K od 20000 zł

Przeznaczając tak okazały budżet na telewizor, możemy śmiało spodziewać się najlepszego. Modele pracują w oparciu o procesor Quantum Processor 8K, czyli jeden z najbardziej wydajnych. Technologia zastosowana to Picture Quality Index 4600, a także Quantum HDR 2000, zapewniają one nieporównywalna głębie kolorów i wierne oddanie kontrastu. Wysoką jakość dźwięku zapewnia Dolby Digital Plus, ale także Q- Symphony i Dialog Enhacement. Do wyboru mamy także bezramkowy design, który zapewnia nieograniczony obraz.

Telewizory 8K ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory 8K Ultra HD. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

You Might Also Like

Leave A Reply