TV wg rozmiaru

Telewizor 24 cale

Telewizor 24 cale

Telewizor ma podstawowe zadanie, jakim jest dostarczanie rozrywki. Niezależnie od swoich wymiarów, musi się z niego wywiązywać. Powinien także zapewnić komfort użytkowania i dobrą jakoś obrazu. Telewizory 24 calowe, to jedne z mniejszych modeli, które świetnie nadadzą się do np. małego pokoju. Sprawdźmy co oferują w zależności od ceny, jaką przyjdzie nam za nie zapłacić.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 24-calowego?

Przyjrzyjmy się, co mogą nam zaoferować telewizory z ekranem 24″.

Producent

Dość skromna oferta rynkowa telewizorów o przekątnej ekranu 24 cale nie oznacza jednak, że nie znajdziemy w tym sektorze propozycji od znanych i renomowanych producentów. Swoje modele mają Philips, Manta, Sharp, LG czy też Blaupunkt. Z mniej znanych możemy wymienić chociażby Sencor, GoGen, Haier oraz Hitachi.

Typ odbiornika TV

Telewizor z ekranem 24-calowym to model głównie LCD, posiadający podświetlenie LED, będące standardem w tej wielkości odbiornikach.

Rozdzielczość ekranu

Co prawda w większości ofert znajdziemy modele HD Ready, jednakże nawet w tak małych telewizorach coraz częściej oferuje się rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 px, czyli format Full HD.

Odświeżanie obrazu

Matryca z odświeżaniem 60 Hz powinna w zupełności wystarczyć osobom poszukującym małego telewizora z taką przekątną ekranu.

Smart TV

Jeżeli poszukujemy tak małego telewizora, a oczekujemy po nim usługi Smart TV, warto rozejrzeć się za większymi odbiornikami. System ten pojawia się w tym sektorze bardzo rzadko.

Sposoby komunikacji

Jeżeli już spotkamy telewizor 24-calowy umożliwiający komunikację z urządzeniem, będzie to głównie Wi-Fi oraz DLNA.

Porty i tunery

Kilka portów HDMI oraz USB spokojnie znajdziemy nawet w tak małych telewizorach, podobnie jest z wbudowanymi tunerami – analogowym, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2.

Klasa energetyczna

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup telewizora 24-calowego, wówczas możemy liczyć na klasę energetyczną w większości przypadków A lub nawet A+.

Jak wybrać najlepszy telewizor 24 cali względem ceny?

Odbiorniki TV tej wielkości stanowią coraz mniejszą część rynku RTV, ustępując miejsca znacznie większym modelom. W niektórych przypadkach spełniają one z powodzeniem swoją rolę, zapewniając rozrywkę osobom przebywającym z małych pomieszczeniach. Jakich funkcjonalności możemy się spodziewać po telewizorach 24-calowych w poszczególnych przedziałach cenowych?

telewizor 24-calowy Philips 24PFS5505 FullHD HDMI USB LED
telewizor 24-calowy Philips 24PFS5505 FullHD HDMI USB LED

Tani telewizor 24-calowy do 500 zł

  • To niskobudżetowe rozwiązanie, jednak nie musi wcale oznaczać, że urządzenie w tej cenie, nie ma nam nic do zaoferowania. Zwykle modele te wyposażone są w wyświetlacze typu LED, jednak co do rozdzielczości, mogą pochwalić się formatem HD Ready. Zwykle w tej cenie dostaniemy też pakiet podstawowych złącz jak np. złącze antenowe, złącze komponentowe, wyjście słuchawkowe, a także HDMI i USB. Za dźwięk odpowiada przeważnie technologia Dolby Digital.

Telewizor 24-calowy w przedziale od 500 zł do 700 zł

  • Wyższy przedział cenowy, to także więcej możliwości. Mimo, że dalej zostajemy przy rozdzielczości HD Ready i wyświetlaczu LED, to mamy do wyboru znacznie więcej funkcji. Komunikacja z telewizorem może odbywać się dzięki: Wi-Fi, Bluetooth, DLNA czy WiDi. Dostępne będzie też więcej złącz, w tym: Audio IN, Common Interface, D-Sub (VGA), HDMI, RJ-45, USB, cyfrowe wyjście koaksjalne, wyjście słuchawkowe, a także złącze antenowe. Niektóre modele, wyposażone będą w Smart TV.

Dobry telewizor 24-calowy od 700 zł do 1000 zł

  • W granicach tego budżetu, możemy spodziewać się nawet rozdzielczości Full HD i wspomagającego ją wyświetlacza LED. Dźwięk jest nadzorowany przez technologię Dolby Digital Plus. Nie trafimy jednak raczej na funkcję Smart TV. Nie znajdziemy tu także Wi-Fi, Bluetooth czy DLNA. Nie powinna zadziwić nas natomiast obecność trzech tunerów: DVB-C, DVB-S2 czy DVB-T2. Możemy trafić na modele, które będą kompatybilne z Alexą.

Najlepszy telewizor 24-calowy powyżej 1000 zł

  • To najwyższa półka małych telewizorów, gdzie urządzenia oferują rozdzielczość nawet FullHD, zapewniającą całkiem niezłą głębie i wyrazistość barw. W tej półce cenowej są to zazwyczaj modele telewizorów hotelowych i campingowych, a także odbiorników łazienkowych, cechujących się zwiększoną odpornością na wilgoć. Na ogół są one wyposażone we wszystko czego oczekujemy po najmniejszych odbiornikach TV, czyli tunery cyfrowy i satelitarny, złącza HDMI, USB, wsparcie kodeków MPEG4, DivX, XVID, H.265/HEVC i wiele innych przydatnych rozwiązań.

Telewizory 24 cale ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 24 cale. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply