TV wg rozmiaru

Telewizor 75 cali

Telewizor 75 cali

75 calowy telewizor musi być zakupem przemyślanym. Liczymy na funkcjonalność i podniesienie komfortu użytkowania, jednak pod uwagę bierzemy przede wszystkim cenę. Budżet potrafi znacznie zawęzić możliwości wyboru, ale nie musi on oznaczać znacznego pogorszenia jakości danego urządzenia. Sprawdźmy co oferują producenci 75 calowych telewizorów, w zależności od przedziału cenowego.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 75-calowego?

Przyjrzyjmy się, co mogą nam zaoferować telewizory z ekranem 75″.

Cena i marka modelu

Oferty telewizorów 75-calowych zaczynają się de facto od 3000 zł za najtańsze modele. Zdecydowanie najwięcej odbiorników do wyboru mamy w przedziale kwotowym 5000-7000 zł i z takim wydatkiem powinniśmy przynajmniej się liczyć. W tym sektorze z powodzeniem możemy wybrać propozycje od takich marek jak Samsung, LG, Philips oraz Sony.

Rodzaj telewizora

Większy wybór telewizorów dysponujących technologią QLED to z pewnością udogodnienie, standard w tym segmencie wielkości to odbiorniki LCD z podświetleniem ledowym.

Format HD i rozdzielczość

Zdecydowana większość oferowanych telewizorów 75-calowych dysponuje formatem 4K UHD i rozdzielczością 3840 x 2160. Dla pasjonatów i miłośników najnowocześniejszych rozwiązań oferowane są (bardzo drogie zresztą) modele 8K UHD z rozdzielczością 7680 x 4320.

Szybkość odświeżania obrazu

W tym segmencie spokojnie znajdziemy dobry telewizor dysponujący matrycą z odświeżaniem przynajmniej 120 Hz. Jeżeli decydujemy się na telewizor 3D, wówczas parametr ten warto wybrać możliwie jak najwyższy, natomiast przy standardowym zastosowaniu poziom 120 Hz powinien spokojnie wystarczyć.

Zainstalowany Smart TV oraz technologia HDR

Absolutnym standardem w segmencie telewizorów 75-calowych jest system operacyjny Smart TV, gdzie w zdecydowanej większości mamy do czynienia z dedykowanym oprogramowaniem producenta, natomiast w mniejszości oferowany jest Android TV, WebOS oraz Tizen.

Komunikacja z urządzeniem

Najczęściej oferowanymi sposobami komunikacji są oczywiście Bluetooth oraz Wi-Fi, radziej znajdziemy w telewizorach 5-calowych standard Wi-Fi Direct, DLNA, Miracast, MHL czy też WiDi.

Dostępne porty i wbudowane tunery

Kilka złącz HDMI oraz wejść USB znajdziemy praktycznie w każdym telewizorze tej wielkości, podobnie jak w przypadku wszelkich niezbędnych tunerów potrzebnych do odbioru telewizji naziemnej, cyfrowej czy też satelitarnej.

Klasa zużycia energii

Najczęściej oferowanymi są telewizory posiadające klasę energetyczną A, radziej są to konstrukcje A+.

Jak wybrać najlepszy telewizor 75 cali względem ceny?

Zobaczmy, co mogą nam zaoferować odbiorniki TV z ekranem 75″ w zależności od posiadanego budżetu.

telewizor 75-calowy Samsung UE75TU7002K LED 4K UHD Tizen HDR
telewizor 75-calowy Samsung UE75TU7002K LED 4K UHD Tizen HDR

75-calowy telewizor do 4000 zł

  • Mimo, że jest to dolna granica naszego przedziału, możemy liczyć na sprzęty gwarantujące jakość 4K Ultra HD, która zapewni 4 raz czystszy obraz niż Full HD, ale także na wyświetlacz typu LED. W zakresie komunikacji, mamy do dyspozycji modem Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, a w niektórych modelach także Miracast. Dostępna powinna być także technologia Smart TV. Jeśli chodzi o dźwięk, zwykle odpowiada za niego Dolby Digital lub DTS. Niektóre telewizory mogą być wyposażone w system redukcji szumu.

Dobry 75-calowy telewizor z przedziału od 4000 zł do 5000 zł

  • Wyświetlacz LCD i rozdzielczość 4K Ultra HD to elementy obowiązkowe. Podobnie jak Smart TV, jednak bonusem może być asystent głosowy. Do wyboru mamy jednak więcej typów złącz, jak np.: Common Interface, HDMI, RJ-45, USB, wyjście słuchawkowe czy złącze antenowe. Wysoką jakość dźwięku będzie zapewniała technologia Dolby Digital Plus. Komunikację zapewnia port Bluetooth, a także Wi-Fi i DLNA. System operacyjny zwykle bazuje na Androidzie albo Tizen. Niektóre modele mogą być wyposażone w technologie obrazu UHD Dimming.

75-calowy telewizor w cenie od 5000 zł do 6000 zł

  • Bardzo dobrą jakość obrazu będzie gwarantować rozdzielczość 4K Ultra HD, wraz wyświetlaczem LED. Dzięki temu obraz jest ostry i zyskuje sporo szczegółów. Możemy się spodziewać także technologii HDR, która ma za zadanie dopasować podświetlenie i kontrast obrazu. Dodatkowo True Motion 100 zapewnia bardzo optymalne odświeżenie obrazu, więc nawet najbardziej dynamiczna akcja będzie płynna. Dźwięk jest zapewniany dzięki technologiom DTS Virtual, a także Ultra Surround. Smart TV to warunek konieczny w tym przedziale cenowym.

Najlepszy 75-calowy telewizor w cenie powyżej 6000 zł

  • To najwyższa półka cenowa, w której jakość 4K Ultra HD, wspomagana jest przez wyświetlacze QLED. Dodatkowo Smart TV i Tryb Ambient – dopasowujący ekran do przestrzeni. Głębie czerni i innych kolorów, zapewnia zastosowana technologia Quantum Dot. Wysokiej jakość dźwięk zapewniaj Dolby Digital Plus. Atutem jest wbudowany system maskowania kabli, dzięki temu nie będą już one dłużej naszym zmartwieniem. Specjalny system Smart Things zapewnia szybkie i wygodne komunikowanie się telewizora z innymi urządzeniami.

Telewizory 70 i 75 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 70 i 75 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply