TV wg rozmiaru

Telewizor 60 cali

Telewizor 60 cali

Telewizor bywa centralnym punktem salonu, dlatego tak wielką wagę przykładamy do jego wyboru. Do dużej przestrzeni świetnie sprawdzi się urządzenie 60 calowe. Każdy domownik będzie mógł w pełni zobaczyć wyświetlany na nim film. Przyjrzyjmy się zatem modelom o podanym rozmiarze, w zależności od budżetu jaki możemy przeznaczyć na zakup.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 60-calowego?

Co mają do zaoferowania telewizory z ekranem o przekątnej 60 cali?

 • Telewizory o przekątnej 60 cali stanowią na rynku rzadkość, zdecydowanie bardziej popularne są chociażby modele 65- lub 70-calowe.
 • W tym bardzo ubogim sektorze odbiorników TV swoje propozycje mają takie marki, jak chociażby LG, Sharp czy też TCL. Są to typowe telewizory LCD posiadające podświetlenie LED.
 • Standardem w dużych modelach 60-calowych jest ekran w formacie 4K UHD, z rozdzielczością 3840 x 2160.
 • W wyposażeniu standardowym oferowanych modeli znajdziemy z powodzeniem dedykowane i autorskie rozwiązanie systemu operacyjnego Smart TV oraz technologię HDR.
 • Osoby poszukujące multimedialnego centrum rozrywki z pewnością docenia możliwości komunikacji bezprzewodowej w postaci Wi-Fi oraz Bluetooth, a także w niektórych modelach Miracast i DLNA.
 • Jeżeli telewizor ma nam posłużyć jako monitor lub gdy chcemy podłączyć zewnętrzny nośnik danych, wówczas docenimy obecność kilku złączy HDMI oraz USB. Wygodę zapewnią również standardowe wbudowane tunery do odbioru telewizji satelitarnej, naziemnej, cyfrowej itp.
 • Praktycznie wszystkie telewizory 60-calowe oferują klasę energetyczną przynajmniej A.

Jak wybrać najlepszy telewizor 60 cali względem ceny?

telewizor 60-calowy LG 60UM7100 4K UHD WebOS HDR WiFi
telewizor 60-calowy LG 60UM7100 4K UHD WebOS HDR WiFi

Prześledźmy możliwości, jakie dają nam poszczególne telewizory z ekranem 60-calowym w przedstawionych poniżej przedziałach cenowych.

Tanie telewizory 60-calowe do 2000 zł

 • To niskobudżetowy zakup, który może całkiem dobrze się sprawdzić. Zwykle standardem staje się jakość 4K HD, która potrafi oddać głębie barw i zapewnić optymalne wrażenia wzrokowe. Dodatkowym atutem jest podświetlenie matrycy Direct LED, dzięki temu obraz będzie równomiernie oświetlony. Dźwięk w technologii Dolby Digital lub Dolby Digital Plus zadba o to, by każde słowo wypowiadane przez bohatera filmu, zostało odpowiednio usłyszane. Coraz częściej na tej półce cenowej możemy spotkać modele wyposażone w Smart TV.

Telewizory 60-calowe od 2000 zł do 2500 zł

 • Te modele oferują nam równie wysoką rozdzielczość 4K HD – technologia Ultra HD to właściwie standard, podobnie jak system Smart TV. Dodatkiem jest coraz częściej spotykana technologia Al ThinQ, czyli po prostu sztuczna inteligencja, co daje możliwość obsługi telewizora za pomocą komend głosowych. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie asystenta głosowego, dzięki temu telewizor rozpozna nasz głos i pomoże uruchomić np. aplikację.

Dobre telewizory 60-calowe od 2500 zł do 3000 zł

 • To bez wątpienia wyższa półka, z której możemy wybrać odpowiedni sprzęt. Klasę jakości wyznacza tu technologia Ultra HD. Modele te wspomagane są przez sztuczną inteligencję. Matryce są LEDowe z częstotliwością odświeżania co najmniej 60 Hz. Niezapomniane wrażenia dźwiękowe są możliwe dzięki technologii Dolby Digital Plus. Klasa energetyczna oceniana jest na najczęściej A+. Oprócz tego, możliwa jest komunikacja przy pomocy Wi-fi lub Bluetooth, a dodatkowo otrzymamy często HbbTV i DLNA.

Najlepsze telewizory 60-calowe od 3000 zł

 • Od tej ceny mamy do czynienia z najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi telewizorami. Rozdzielczość 4K Ultra HD jest więc oczywista. Dodatkowo mamy do dyspozycji urządzenia z najlepszymi systemami operacyjnymi jak np. Aquos Net+. Istotny jest także cały szereg złącz do dyspozycji: HDMI, Component (Y, Pb, Pr), USB, RJ-45 LAN, SPDIF out czy gniazdo CI i CI+. Decydując się na zakup telewizora w tym przedziale cenowym mamy gwarancję głębi obrazu, kontrastu, a także wysokiej jakości współtowarzyszącego dźwięku.

Telewizory 55 i 60 cali ➱ Ranking grudzień 2023

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 55 i 60 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking grudzień 2023.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply