TV wg ceny

Telewizor do 3000 zł

Telewizor do 3000 zł

Czego możemy się spodziewać po telewizorze do 3000 zł?

3000 zł to kwota, przy której możemy już myśleć o dużym telewizorze (40 cali lub większy), wyposażonym w wiele interesujących funkcji i w technologię 3D.

Telewizor LCD w tej cenie powinien być podświetlony diodami LED na całej powierzchni matrycy (Full LED), które wraz z dość szerokim wachlarzem opcji korekty obrazu może dać bardzo dobre efekty w kwestii jakości wyświetlania czerni. Oczywiście rozdzielczość Full HD to standard w nowoczesnych matrycach.

Od popularnych modeli telewizorów z tej półki cenowej z całą pewnością oczekiwać możemy łączności Wi-Fi, standardu komunikacji DLNA, funkcji Smart TV, a także opcji dodatkowych dźwięku Dolby Digital. W wielu telewizorach do 3000 zł zastosowano technologię IPS (In-Plane-Switching), dzięki której kąt widzenia jest szerszy, a kontrast bardziej stabilny.

Jeśli zależy nam na wyjątkowo dobrej jakości obrazu, na tym pułapie cenowym możemy rozważyć też kupno telewizora plazmowego. To drugie rozwiązanie może okazać się dobrym wyborem zwłaszcza dla osób, którym zależy na bardzo wysokim kontraście i wyjątkowo głębokiej czerni wyświetlanego obrazu. Jednak należy pamiętać, ze plazma sprawuje się świetnie w zaciemnionych pomieszczeniach, ale jeżeli zamierzamy oglądać filmy i telewizję w warunkach dziennych, telewizor LCD sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Warto więc dobrze przemyśleć tę kwestię i dostosować rodzaj urządzenia do własnych potrzeb, oczekiwań i trybu życia.

Jaki wybrać najlepszy TV do 3000 zł? Co powinien oferować?

Dobry telewizor w cenie 2000 – 2500 zł

telewizor LED 58-calowy Philips 58PUS6504/12 4K Smart TV
telewizor LED 58-calowy Philips 58PUS6504/12 4K Smart TV
  • Czy w cenie od 2000 do 2500 złotych można kupić dobrej jakości telewizor, który posiadać będzie wszystkie najnowsze funkcje? Oczywiście, że tak. Warto jednak przyjrzeć się modelom nieco bliżej i zwrócić uwagę na to, co powinny zawierać. Mieszcząc się w tym budżecie, spokojnie można nabyć telewizor o dużej przekątnej, nawet 55 cali. Do tego obraz w jakości 4K UHD. Nie zawsze jednak w tej cenie dostać można typowy Smart TV. Często są to inne, wybrane przez producenta programy. Są to jednak już telewizory zadowalającej jakości i zawierają co najmniej kilka złączy HDMI, co umożliwia podłączenie laptopa lub oddzielnego dysku zewnętrznego. W przeważającej większości są to telewizory ledowe z głębią obrazu.

Najlepsze opcje w telewizorach 2500 – 3000 zł

telewizor LED 65-calowy LG 65UM7510 4K UHD Smart TV Wi-Fi
telewizor LED 65-calowy LG 65UM7510 4K UHD Smart TV Wi-Fi
  • Warto zwrócić uwagę także na telewizory w przedziale od 2500 do 3000 złotych. W tej kwocie można już liczyć na model QLed, który posiadać będzie połączenie WIFI, DLNA oraz Bluetooth. Wyższej jakości są także głośniki, ale jednocześnie telewizor pobiera mniej mocy, niżeli jego słabsze modele. Z reguły są to telewizory o przekątnej 55 cali, ale trafić można także na większe modele, takie jak 65-calowy. Droższe modele są coraz bardziej energooszczędne i zwłaszcza w systemie czuwania pobierają niewiele mocy. Liczne złącza HDMI umożliwiają podłączenie laptopa lub zewnętrznego dysku. Dodatkowo każdy z tych modeli posiada format 4K UHD, co sprawia, że oglądane filmy zawsze są najwyższej jakości i poszczycić się mogą prawdziwą głębią kolorów. Są to telewizory o stosunkowo cienkiej oprawie, dzięki czemu nie zajmują zbyt dużo miejsca i są lżejsze, niżeli ich poprzednicy. Obecna jest także technologia HDR, która również nie pozostaje bez wpływu na odbierany obraz i jego intensywność. Na pewno są to odpowiednie telewizory dla każdego, kto wymaga wiele i chce cieszyć się płynnym, spójnym obrazem.

Telewizory do 3000 zł ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory w cenie do 3000 zł. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like
2 comments on “Telewizor do 3000 zł
  • Odpowiedz

    Marek

  • Odpowiedz

    januzaj

Leave A Reply