digitalmax.pl

22 października 2018

Telewizor do 3000 zł

telewizor do 3000 zlotych

3000 zł to kwota, przy której możemy już myśleć o dużym telewizorze (40 cali lub większy), wyposażonym w wiele interesujących funkcji i w technologię 3D.

Telewizor LCD w tej cenie powinien być podświetlony diodami LED na całej powierzchni matrycy (Full LED), które wraz z dość szerokim wachlarzem opcji korekty obrazu może dać bardzo dobre efekty w kwestii jakości wyświetlania czerni. Oczywiście rozdzielczość Full HD to standard w nowoczesnych matrycach.

Od popularnych modeli telewizorów z tej półki cenowej z całą pewnością oczekiwać możemy łączności Wi-Fi, standardu komunikacji DLNA, funkcji Smart TV, a także opcji dodatkowych dźwięku Dolby Digital. W wielu telewizorach do 3000 zł zastosowano technologię IPS (In-Plane-Switching), dzięki której kąt widzenia jest szerszy, a kontrast bardziej stabilny.

Jeśli zależy nam na wyjątkowo dobrej jakości obrazu, na tym pułapie cenowym możemy rozważyć też kupno telewizora plazmowego. To drugie rozwiązanie może okazać się dobrym wyborem zwłaszcza dla osób, którym zależy na bardzo wysokim kontraście i wyjątkowo głębokiej czerni wyświetlanego obrazu. Jednak należy pamiętać, ze plazma sprawuje się świetnie w zaciemnionych pomieszczeniach, ale jeżeli zamierzamy oglądać filmy i telewizję w warunkach dziennych, telewizor LCD sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Warto więc dobrze przemyśleć tę kwestię i dostosować rodzaj urządzenia do własnych potrzeb, oczekiwań i trybu życia.

Najlepsze pytania do wpisu:

Wasze opinie i komentarze

 1. Marek
  9 października 2014

  Leave a Reply

  Za około 3000 złotych można kupić już naprawdę bardzo fajny telewizor 40 calowy. Ze swojej strony polecam najnowsze Samsungi, wg mnie obraz mają super. No i jeszcze bardzo fajnie tam działają aplikacje ze SmartTV

 2. januzaj
  26 listopada 2014

  Leave a Reply

  Za tę kwotę można wybrać coś naprawdę porządnego. Technologia idzie do przodu, dzięki czemu starsze modele często są po znacznej przecenie. Ja skorzystałem z okazji 2 lata temu i kupiłem Sharpa 32 cale za kwotę znacznie poniżej 2000 zł. Znakomicie się nadaje do niewielkiego pokoju, natomiast do pomieszczeń rzędu powyżej 20 metrów kwadratowych już trzeba zaopatrzyć się w znacznie większy model – przynajmniej 37 cali, a najlepiej od razu 42 cale. Wybierać należy jednak rozmiar TV zgodnie z odległością, w jakiej znajdujemy się od odbiornika – każde 10 cali to 1 metr odległości, aby zachować kompromis pomiędzy komfortem oglądania a zdrowiem naszego wzroku.

Formularz dodawania komentarzy


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>