TV wg rozmiaru

Telewizor 22, 24, 26 cali

Telewizor 22, 24, 26 cali

Stosunkowo niewielkie telewizory o przekątnej ekranu od 22 do 26 cali nie nadają się ze względu na swoje rozmiary do dużych pomieszczeń, jako element kina domowego. Natomiast do niewielkiego pokoju lub też kuchni będą stanowiły przydatne rozwiązanie, niekiedy możliwe jest ich zainstalowanie na ścianie za pomocą przykręcanych uchwytów do telewizora.

Jakie podstawowe kryteria wyboru telewizora 22-26 cali?

 • Przeznaczenie. Nie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, ale w małym pokoju czy też w łazience (na rynku znajdziemy modele wodoodporne) z powodzeniem możemy je zainstalować. W tym przedziale przekątnej chętnie wybieraną opcją są telewizory samochodowe, spełniające świetnie swoją rolę podczas wypadów służbowych autem czy też campingu z rodziną.
 • Format HD i rozdzielczość. W tym przypadku mamy do dyspozycji dwa formaty, czyli HD Ready (1366×768) oraz Full HD (1920×1080). Przy tej wielkości ekranu są one w zupełności wystarczające, oczywiście z reguły lepszym rozwiązaniem będzie FHD.
 • Typ telewizora. Oferta odbiorników TV w tej wielkości to oczywiście modele LCD dysponujące podświetleniem ledowym. Z wiadomych przyczyn nie są oferowane ekrany plazmowe w tej wielkości przekątnych.
 • Smart TV. Raczej rzadziej spotykane, ale także i tutaj możemy znaleźć telewizory do 26 cali z systemem Smart TV, z możliwością łączności bezprzewodowej.
 • Technologia 3D. Praktycznie niespotykane rozwiązanie w ekranach o tak małej przekątnej. Jeżeli nawet się już zdarzy – nie warto.
 • Technologia HDR. Podobnie jak w przypadku 3D, nie jest ona praktycznie oferowana w telewizorach tej wielkości.
 • Sposób komunikacji. Rzadkość, ale w telewizorach 22-26 cali spotkamy już modele dysponujące łącznością bluetooth albo wi-fi. Przydatne rozwiązane, chociażby w przypadku odbiorników TV typu campingowego/samochodowego.
 • Przydatne złącza. Absolutny standard to HDMI oraz USB, przydadzą się zarówno w podróży, jak i podczas korzystania z telewizora w domu.
 • Typ tunera. Warto go wybrać pod kątem przeznaczenia, czyli DVB-T będzie przydatny przy obsłudze naziemnego sygnału telewizji cyfrowej, DVB-S i DVB-S2 będą pomocne przy odbiorze satelitarnym, natomiast DVB-C to tuner na potrzeby odbioru cyfrowego sieci kablowych.
 • Cena. Za tak niewielki telewizor nie warto przepłacać, dlatego spokojnie znajdziemy dobrą propozycje odbiornika TV w cenie do 1500 zł, a przyzwoitego nawet do 1000 zł.

Co oferują telewizory 22 – 26 cali w poniższych przedziałach cenowych?

Poniżej prezentujemy możliwości telewizorów w danych przedziałach cenowych. Brane są pod uwagę modele z przekątną ekranu od 22 do 26 cali.

Telewizor 22 – 26 cali do 500 złotych

telewizor 22-calowy Manta 22LFN120D FullHD VESA HDMI USB
telewizor 22-calowy Manta 22LFN120D FullHD VESA HDMI USB
 • Do kwoty 500 złotych możemy liczyć na telewizory mniej znanych producentów takich jak Manta lub Kiano. Telewizory z tej grupy cenowej charakteryzują się standardową funkcjonalnością, która pozwala na oglądanie ulubionych filmów i seriali w rozdzielczości 1366×768 px. Takie telewizory umożliwiają powieszenie ich na ścianie i posiadają klasyczny zestaw złącz do HDMI oraz USB. Telewizory 22, 24 oraz 26-calowe w tej cenie nie posiadają dodatkowych funkcjonalności.

Telewizor 22 – 26 cali od 500 do 1000 złotych

telewizor 24-calowy Philips 24PHS4354 HD Ready
telewizor 24-calowy Philips 24PHS4354 HD Ready
 • Telewizory w widełkach cenowych od 500 do 1000 złotych to urządzenia bardziej zaawansowane, które pozwalają na cieszenie się dźwiękiem dzięki takim technologiom jak Pixel Plus HD. Telewizory w tej kategorii cenowej to urządzenia idealne do kuchni lub gabinetu a dzięki technologii Plug&Play użytkownik ma możliwość wyświetlania wszelkich filmów, dźwięków oraz zdjęć. Co ciekawe, telewizory do 1000 złotych wyposażone są w dodatkowe złącze VGA, które umożliwia podłączenie komputera.

Telewizor 22 – 26 cali od 1000 do 1500 złotych

telewizor 24-calowy Sharp LC-24CHG5112E HD Ready
telewizor 24-calowy Sharp LC-24CHG5112E HD Ready
 • Telewizory o przekątnej od 22 do 26 cali w przedziale cenowym od 1000 do 1500 złotych to urządzenia, które oprócz wcześniej opisanych funkcjonalności posiadają dodatkowo tunery TV umożliwiające połączenie do telewizji kablowej oraz satelitarnej. Rozdzielczość tego typu urządzeń do 1366×768 px w HD. Telewizory w tej kategorii cenowej są wyposażone w bardziej zaawansowane funkcjonalności jak telegazeta, głośniki Stereo 5W, możliwość nagrywania programów na inny, zewnętrzny nośnik oraz zegar automatycznego wyłączania urządzenia.

Telewizor 22 – 26 cali powyżej 1500 złotych

telewizor samochodowy 22-calowy Megasat Royal Deluxe BT DVD
telewizor samochodowy 22-calowy Megasat Royal Deluxe BT DVD
 • Telewizory powyżej 1500 złotych to urządzenia wysokiej jakości, które umożliwiają oglądanie ulubionych filmów i seriali w naprawdę żywych i precyzyjnych kolorach. Telewizor z tej półki cenowej wyposażony jest w Wifi, funkcję Smart Dom, a także często technologię HDR. Tego typu telewizory wyglądają bardzo schludnie i stylowo a dzięki specjalnemu modułowi mamy możliwość sterowania nim z poziomu naszego smartfona.

Podsumowanie

Telewizory mieszczące się w przedziale 22 – 26 cali to kategoria małych telewizorów, odpowiednich do niewygórowanych potrzeb oglądania telewizji na co dzień. Choć niewielka przekątna nie pozwala na przeżywanie wielkich wrażeń wizualnych, dobrej jakości telewizor 22-, 24- lub 26-calowy może osiągać jakość nawet bliską Full HD.

Lekkie, cienkie i ustawne telewizory LCD, najlepiej wyposażone w podświetlenie typu LED, które poprawi jakość obrazu, świetnie sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach i w kameralnych pomieszczeniach, takich jak sypialnia. Bez trudu znajdziemy wśród nich modele wyposażone w Wi-Fi.

Szukając telewizora o mniejszych gabarytach, będziemy zmuszeni wybierać spośród oferty urządzeń z ekranem LCD – telewizory plazmowe nie partycypują w rynku mniejszych wyświetlaczy.

Telewizory 22, 24 i 26 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 22, 24 i 26 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply