TV wg rozmiaru

Telewizor 32 cale

Telewizor 32 cale

Telewizory 32-calowe to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli urządzeń z ekranem LCD. Przekątna o długości niespełna 82 cm stanowi optymalny rozmiar do małych i średniej wielkości pomieszczeń, których nie będzie przytłaczać, a jednocześnie zapewni komfort oglądania telewizji i filmów w dobrej jakości.

TV 32-calowy do niewielkich pomieszczeń

Oczywiście nie możemy wymagać, by telewizor tej wielkości zapewnił nam wrażenia wizualne porównywalne z dużymi telewizorami plazmowymi – odwzorowanie kolorów, wyświetlanie czerni i kontrast nie będą w większości przypadków w pełni zadowalające – ale bez trudu znajdziemy telewizor, który spełni podstawowe wymagania.

Czynniki wpływające na jakość obrazu

 • Jeżeli zależy nam na lepszej jakości obrazu, możemy wybrać 32-calowy telewizor LCD z podświetleniem LED, które poprawia kontrast i pogłębia czerń. Niestety w przypadku mniejszych telewizorów (poniżej 40 cali) opcja Full LED, w której diody rozmieszczone są pod całą powierzchnią wyświetlacza, jest przeważnie niedostępna – podświetlenie umieszczone jest z reguły przy krawędziach ekranu (Edge LED), co wiąże się z mniej równomiernym podświetleniem matrycy. Niemniej LED warte jest rozważenia i to nie tylko ze względu na lepszą jakość obrazu, ale także z uwagi niższe zużycie energii.
 • Częstotliwość odświeżania obrazu, wyrażana w Hz, będzie miała znaczenie, jeżeli telewizor chcemy wykorzystać na potrzeby oglądania filmów w wyższej jakości, jednakże raczej nie to jest przeznaczeniem telewizora 32-calowego. Na domowe potrzeby spokojnie wystarczyć powinien odbiornik ze standardowymi 60 Hz.
 • Przekątna 32 cale pozwala na swobodne oglądanie ulubionych filmów czy też seriali telewizyjnych w małych lub nawet średniej wielkości pomieszczeniach, możemy się spokojnie pokusić o znalezienie propozycji oferującej rozdzielczość Full HD. Daje ona już znaczące różnice w porównaniu z HD Ready. W końcu mamy do dyspozycji znacznie większą liczbę pikseli – 1920 x 1080 w porównaniu z 1366 x 768.
 • W przypadku telewizorów 32-calowych mamy całą paletę modeli dysponujących obsługą różnych typów tunerów. To, czy wybierzemy odbiornik z DVB-T, DVB-S czy też DVB-C – zależy od jego przeznaczenia.

Telewizor 32-calowy jako monitor do komputera

 • Telewizor 32-calowy (lub nieco mniejszy) to również optymalny rozmiar telewizora mającego pełnić funkcję monitora do komputera – nasz wzrok jest w stanie objąć całość wyświetlacza nawet z bliskiej odległości, co w przypadku większego ekranu z pewnością nie byłoby możliwe.
 • Jeżeli chcemy używać telewizora jako dużego monitora, wówczas przyda nam się z pewnością przynajmniej kilka złączy USB oraz HDMI. Najlepiej, aby były one dostępne w panelu bocznym, a nie z tyłu odbiornika.

Smart TV i HDR – czy są obecne?

 • Opcja ekranu 32-calowego to także większe pole manewru przy wyborze telewizora dysponującego Smart TV. Odbiorniki w tych rozmiarach znacznie częściej mamy w ofercie już ten system operacyjny, spokojnie znajdziemy taki z Android TV czy WebOS (choć znacznie rzadziej).
 • Jeżeli zależy nam na technologii HDR, warto zdecydować się na zakup większego telewizora. Nie powinniśmy mieć natomiast problemu ze znalezieniem propozycji odbiornika dysponującego łącznością bezprzewodową bluetooth oraz wi-fi.

Zużycie energii

  Tak naprawdę klasy energetyczne A różnią się od siebie niewielkim zakresem zużycia, zauważalnym dopiero w momencie permanentnego korzystania z telewizora (a i tak nie są to różnice przekraczające praktycznie z reguły 20-30%). Natomiast to, ile faktycznie zużyje nasz sprzęt, zależy od wielu czynników – zakresu używanej jasności, głośności, częstości korzystania z TV itp. Dobrym rozwiązaniem będzie zmierzenie za pomocą standardowego watomierza poboru energii – najlepiej jeszcze przed zakupem.

Jak wybrać najlepszy telewizor 32 cale względem ceny?

Tanie telewizory 32-calowe do 1000 zł

telewizor 32-calowy Sencor SLE 3227TCS 3 HD Ready
telewizor 32-calowy Sencor SLE 3227TCS 3 HD Ready
 • Czy w budżecie do 1000 złotych można kupić dobrej jakości telewizor 32 cale? Warto sprawdzić, jakie funkcje zawierać będzie model, który zamknie się właśnie w tym przedziale cenowym. Wbrew pozorom wybór jest naprawdę spory i kuszący. W tej cenie spokojnie dostać można telewizor typu LED, który oferuje obraz przyzwoitej jakości oraz zadowalającą głębię kolorów. Fani Smart TV będą jednak zawiedzeni, ponieważ w tym budżecie trudno o takie udogodnienie. Oferowane są natomiast co najmniej dwa wyjścia na złącza HDMI, co umożliwia podłączenie dowolnych sprzętów.

Telewizory 32-calowe od 1000 do 1500 zł

telewizor 32-calowy Samsung UE32T4302A LED HD Ready Smart TV
telewizor 32-calowy Samsung UE32T4302A LED HD Ready Smart TV
 • Jakie funkcje znajdą się natomiast w przedziale od 1000 do 1500 złotych? Bez wątpienia te modele są już nieco bardziej zaawansowane. Tutaj znaleźć już można Smart TV, które obsługiwane są m.in. przez system operacyjny Android, co sprawia, że na telewizorze można obsługiwać liczne aplikacje, także te umożliwiające oglądanie filmów przy połączeniu z internetem. Są to bowiem modele, które bez trudu łączą się za pośrednictwem WIFI lub bluetooth. Obowiązkowo są to telewizory LED, bardzo często także Full HD. Posiadają liczne łącza HDMI oraz USB, a technologie dźwiękowe są zdecydowanie bardziej zaawansowane.

Telewizory 32-calowe od 1500 do 2000 zł

telewizor 32-calowy Philips 32PFS5803 12 LED Full HD Smart TV
telewizor 32-calowy Philips 32PFS5803 12 LED Full HD Smart TV
 • Warto zwrócić uwagę także na modele od 1500 do 2000 złotych. Wśród nich znaleźć można dobre konstrukcje z wieloma funkcjami, które przyciągają uwagę. Przede wszystkim są to już modele, które charakteryzują się bardzo dobrą jakością obrazu oraz głębią wyświetlanych kolorów. Na pewno taki model sprawdzi się podczas oglądania, chociażby filmów przyrodniczych. Cechują się także tym, że oszczędzają więcej energii. Naturalnie w tej cenie dostępne są Smart TV, które bez problemu łączą się za pomocą WIFI lub bluetooth, ale także przy pomocy WIDI i innych systemów. W większości przypadków stosowana jest również nowoczesna technologia HDR. Liczba złączy HDMI oraz USB znacząco ułatwia podłączanie innych sprzętów.

Telewizory 32-calowe od 2000 zł

telewizor 32-calowy Samsung HG32EE590FKXEN HD Ready Smart TV
telewizor 32-calowy Samsung HG32EE590FKXEN HD Ready Smart TV
 • Jak wyglądają te kwestie w przypadku telewizorów powyżej 2000 złotych? Nie da się ukryć, że są to modele na naprawdę wysokim poziomie. Obowiązkowo posiadają one technologię HDR, bez problemu łączą się z WIFI i dzięki temu obsługują wszystkie możliwe aplikacje. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza dla osób, które oglądają bardzo dużo filmów. Dodatkowo posiadają wbudowane głośniki, często wysokiej jakości, które sprawiają, że dźwięk naturalnie się roznosi. Są to telewizory energooszczędne, które pobierają naprawdę niewiele mocy podczas eksploatacji.

Telewizory 32 cale ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory 32-calowe. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like
1 comment on “Telewizor 32 cale

Leave A Reply