TV wg rozmiaru

Telewizor 40 cali

Telewizor 40 cali

Mając do dyspozycji ograniczony metraż salonu, nie możemy często pozwolić sobie na telewizor zajmujący całą ścianę. Wiadomo, jaką rolę spełnia takie urządzenie, jest nie tylko ozdobą, ale także zapewnia rozrywkę i sposób na spędzenie wolnego czasu.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 40-calowego?

Cena

Zdecydowana większość telewizorów o przekątnej ekranu równej 40 cali jest dostępna w kwocie do 1500 zł, gdzie przeważają konstrukcje w przedziale cenowym 700-1000 zł. Wyświetlacz tej wielkości nie pozwala na komfortowe wykorzystanie odbiornika TV w dużym salonie, jednakże na potrzeby codziennego użytkowania w warunkach średniego pomieszczenia budżet 1200-1500 zł spokojnie wystarczy na zakup całkiem dobrego telewizora.

Producent

Bogatą ofertę telewizorów o przekątnej 40 cali posiadają takie marki, jak chociażby Thomson, TCL, Sharp, Manta oraz mniej znany Allview. Znaleźć można również pojedyncze propozycje od producentów m.in.: Kruger&Matz, Hisense, Kiano, Panasonic, Sony, Samsung.

Rodzaj telewizora

Telewizory z ekranami o przekątnej 40 cali to oczywiście modele LCD, posiadające podświetlenie LED.

Format HD i rozdzielczość ekranu

Telewizory 40-calowe najczęściej posiadają format Full HD (1920 x 1080), starszej generacji HD Ready (1366 x 768) przechodzi już powoli do lamusa i występuje w najtańszych konstrukcjach. W droższych odbiornikach mamy natomiast już 4K UHD (3840 x 2160).

Odświeżanie obrazu

Wartość wyrażana w Hz, oznacza częstotliwość aktualizowania obrazów wyświetlanych na ekranie. Większość telewizorów 40-calowych posiada ten parametr na poziomie do 100 Hz (aktualizacja obrazu 100 razy na sekundę), natomiast lepsze konstrukcje posiadają tą wartość na poziomie przynajmniej 120 Hz.

Smart TV i technologia HDR

Przynajmniej połowa telewizorów 40-calowych posiada wbudowany system operacyjny Smart TV – autorski lub też Android TV. W droższych modelach z taką przekątną otrzymamy również technologię HDR.

Komunikacja bezprzewodowa

Bogata oferta telewizorów 40-calowych sprawia, że spokojnie znajdziemy w niej modele odbiorników umożliwiających komunikację za pomocą Wi-Fi czy też Bluetooth. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na łączenie się chociażby z domową siecią.

Tunery i złącza

Obecnie telewizor wyposażony w złącza HDMI oraz USB to standard, podobnie jak tunery umożliwiające odbiory telewizji analogowej, cyfrowej oraz satelitarnej (DVB-T, DVB-C, DVB-S itp.).

Klasa energetyczna

Przynajmniej 50% modeli telewizorów 40-calowych to urządzenia posiadające klasę energetyczną A oraz A+.

Jak wybrać najlepszy telewizor 40 cali względem ceny?

Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup odpowiednio dobranego telewizora i cieszenie się ulubionym filmem. Przyjrzyjmy się modelom 40 calowym i temu co oferują, w zależności od ceny.

telewizor 40-calowy Sony 40WE660 Smart TV Full HD HDR Wi-Fi LED
telewizor 40-calowy Sony 40WE660 Smart TV Full HD HDR Wi-Fi LED

Tanie telewizory 40 cali do 1000 zł

  • Mimo względnie niskiej ceny, nie ma co zrażać się do tego typu telewizorów. Oferują one co prawda ograniczoną ilość funkcji i udogodnień, jednak nadal będziemy mogli cieszyć się ulubionym serialem, w nie najgorszej jakości. Nie dostaniemy w tej cenie Smart TV, ani jakości 4K Ultra HD. Jednak możemy liczyć na dźwiękową technologię Dolby Digital, a także rozdzielczość w formacie HD Ready, a nawet czasami Full HD. Standardowo do dyspozycji będzie złącze HDMI, USB, a także wejście słuchawkowe i EURO złącze.

Telewizory 40 cali od 1000 zł do 1500 zł

  • W tym przedziale cenowym zagwarantowaną mamy jakość Full HD. Dostępne będą także modele, o typie wyświetlacza LED. Jeśli uda się nam trafić, znajdziemy też telewizory wyposażone w Smart TV. Klasa energetyczna powinna być oznaczona jako A+. Dostępne będzie także złącze HDMI, USB, SCART, RJ-45, SPDIF out, a także wejście antenowe. Komunikacją może się odbywać za pomocą Wi-Fi i Bluetooth.

Dobre telewizory 40 cali od 1500 zł do 2000 zł

  • Jest to dość wysoka półka cenowa, jednak zawierające się w niej modele mają również więcej do zaoferowania. Wyświetlacze o typie LED, a także format Full HD lub 4K Ultra HD. Dźwięk nadzoruje technologia Dolby Digital, natomiast klasa efektywności energetycznej to A+. W tych modelach Smart TV staje się dość popularnym rozwiązaniem. Dostępne będą także moduły Wi-Fi, a także Bluetooth. Możemy się spodziewać również technologii dodatkowych, takich jak: AllShare czy technologia płynności obrazu.

Najlepsze telewizory 40 cali od 2000 zł

  • Najwyższa półka cenowa oferuje najciekawsze rozwiązania. Możemy spodziewać się rozdzielczości 4K Ultra HD, wspomaganą przez technologię Ambilight. Dzięki temu otrzymujemy głębie obrazu, a także balans bieli. Udogodnienia takie jak Smart TV czy asystent głosowy stają się standardem. Dostępnych będzie także cały szereg złączy i tunerów. Z łatwością podłączymy np. konsolę czy dodatkowe głośniki. Jakość dźwięku gwarantuje technologia Dolby Digital lub Dolby Digital Plus. Klasa efektywności energetycznej to zwykle A+.

Telewizory 40 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 40 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply