TV wg rozmiaru

Telewizor 50, 55 cali

Telewizor 50, 55 cali

Telewizory o przekątnej powyżej 50 cali kierowane są do użytkowników dysponujących większą przestrzenią, w której mniejszy telewizor po prostu by się nie sprawdził. W kategorii tego typu dużych telewizorów mamy do wyboru całą gamę funkcji i udogodnień – przy takich wymiarach warto rozważyć już opcję 3D. Z dużym prawdopodobieństwem nowoczesny telewizor 50 i 55-calowy będzie wyposażony w Wi-Fi. Możemy też rozważyć usługę Smart TV.

Plazma czy LED – jaki TV 50-55 cali wybrać?

Podstawową kwestią będzie jednak wybór między telewizorem LCD a wyświetlaczem plazmowym. Telewizory plazmowe są drogie, ale obraz przez nie wyświetlany ma idealny kontrast, świetne odwzorowanie kolorów, głęboką czerń i szerokie kąty widzenia. Są jednak ciężkie, zatem postawienie lub powieszenie na ścianie urządzenia musi być starannie przemyślane. Mniej trudności w tym względzie sprawi telewizor LCD, jakość obrazu będzie jednak niższa niż w przypadku plazmy. Kompromisem może okazać się telewizor LCD z podświetleniem LED w opcji Full LED, to znaczy z diodami rozłożonymi pod całą powierzchnią matrycy. Obraz wyświetlany na ekranie ciekłokrystalicznym, w którym tradycyjną świetlówkę CCFL zastąpiono diodami będzie zdecydowanie lepszej jakości, a dodatkową zaletą takiego rozwiązania będzie zmniejszenie zużycia energii – nawet o 50%.

Co oferuje telewizor 50, 55 cali w danym przedziale cenowym?

Poniżej prezentujemy możliwości telewizorów w danych przedziałach cenowych. Brane są pod uwagę modele z przekątną ekranu 50 i 55 cali.

Tani telewizor 50, 55 cali do 1500 złotych

telewizor 50-calowy Philips 50PUS6504/12 Smart TV 4K UHD
telewizor 50-calowy Philips 50PUS6504/12 Smart TV 4K UHD
  • Posiadając w portfelu kwotę mniejszą niż 1500 złotych musimy liczyć się z tym, że zakupiony przez nas telewizor będzie odbiegał możliwościami od nowoczesnych modeli. Wciąż jednak możemy liczyć na solidną jakość obrazu i dźwięku (rzecz jasna w jakości przynajmniej HD), a także na takie funkcje dodatkowe jak dostęp do wi-fi czy Bluetooth. Przy odrobinie szczęścia powyżej kwoty 1300 złotych znajdziemy telewizor o przekątnej powyżej 50 cali z funkcją Android TV. Cudów tu nie uświadczymy, ale jeśli będziemy cierpliwi i wytrwali w poszukiwaniach, uda nam się znaleźć odpowiedni dla nas telewizor za niską cenę.

Telewizor 50, 55 cali od 1500 do 2500 złotych

telewizor 55-calowy Sony Bravia 4K UHD Android TV LED
telewizor 55-calowy Sony Bravia 4K UHD Android TV LED
  • Jest to półka cenowa gwarantująca nam szansę na zakup telewizora wysokiej jakości, z dostępem do internetu, a także – w przypadku droższych z nich – sporą ilością dodatkowych funkcji. Telewizory Samsunga oferują system operacyjny Tizen – daje to możliwość kontrolowania niektórych ustawień telewizora przy pomocy smartfona tej samej marki, a także dostęp do kilkuset aplikacji, w tym Netflixa czy Tidala. Produkty z tej półki cenowej z reguły wspierają komunikacje wi-fi, Bluetooth oraz DLNA.

Dobry telewizor 50, 55 cali od 2500 do 3500 złotych

telewizor 55-calowy Samsung QE55Q60R 4K UHD Smart TV Qled Bluetooth Wi-Fi
telewizor 55-calowy Samsung QE55Q60R 4K UHD Smart TV Qled Bluetooth Wi-Fi
  • Kupując telewizor w tej cenie możemy już liczyć na naprawdę duże możliwości oraz implementację nowoczesnych rozwiązań i technologii, takich jak dostęp do telewizji hybrydowej hbbTV. Niemal każdy z nich umożliwi nam bezproblemowe oglądanie filmów czy seriali w jakości 4K UltraHD. Telewizory z tej półki często zaopatrzone są w oprogramowanie umożliwiające nagrywanie oglądanych programów i zgrywanie ich choćby na nośnik USB. Zwiększona zostaje także ilość pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika – nawet do 32 GB.

Telewizor 50, 55 cali powyżej 3500 złotych

telewizor 55-calowy Philips 55OLED754/12 Ambilight Smart TV 4K
telewizor 55-calowy Philips 55OLED754/12 Ambilight Smart TV 4K
  • Telewizory w cenie powyżej 3500 zł oferują zdecydowanie najwięcej możliwości, począwszy od zaimplementowania technologii Ambilight, zwiększającej wrażenia z oglądania, po możliwość obsługi głosowej i wdrożenie pełnej technologii 3D. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość producentów oferujących modele znajdujące się na tej półce cenowej proponuje innowacyjne rozwiązanie zakrzywienia ekranu, dzięki czemu wrażenia z seansu są nieporównywalnie lepsze niż po obejrzeniu tego samego filmu na klasycznym telewizorze.

Telewizory 50 i 55 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 50 i 55 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply