TV wg rozmiaru

Telewizor 55 cali

Telewizor 55 cali

Telewizor o przekątnej 55 cali jest jednym z popularniejszych modeli, jakie goszczą w naszych domach. Taka wielkość wydaje się być optymalna, a dodatkowo pozwala na naprawdę komfortowe oglądanie telewizji.

Kupując model w takim rozmiarze powinniśmy jednak zwrócić uwagę na różnego rodzaju parametry, które różnicują pomiędzy sobą poszczególne modele. Posiadane funkcje istotnie wpływają także na ceny konkretnych produktów. Jaki wybrać możliwie najlepszy, aby być naprawdę zadowolonym?

Parametry mówiące o jakości obrazu

Na rynku znajdziemy trzy główne rodzaje telewizorów – LCD, LCD z podświetleniem LED oraz OLED. Stosunkowo najstarszą technologią jest LCD, gdzie wykorzystuje się podświetlenie ekranu za pomocą świetlówki. Ulepszeniem tej technologii są wersje ledowe. Telewizory LED – jak sama nazwa wskazuje – są wyposażone we właśnie tego typu diody, które są bardzo jasne i które dobrze odwzorowują kolory. Jest to rozwiązanie pośrednie jeśli chodzi o jakość i cenę.

Najlepszym rozwiązaniem są natomiast modele w wersji OLED, gdzie zastosowano energooszczędne diody organiczne. Pozwala to na wyższą jakość obrazu, którą można zaobserwować poprzez bardziej plastyczną kolorystykę i większą głębię, a także dobre wyświetlanie barw kontrastowych.Takie telewizory będą zdecydowanie najdroższe – jeśli jednak traktujemy zakup tego sprzętu jako inwestycję – najlepiej sięgnąć po telewizor OLED.

Warto rozważyć także, jaką rozdzielczość powinien posiadać nasz wymarzony sprzęt. Tańsze modele zapewnią nam rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, czyli Ful HD. Znacznie częściej jednak spotyka się modele w rozdzielczości 4K Ultra HD, gdzie mamy do czynienia z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli. Jeszcze do niedawna najwyższa rozdzielczość 4K kosztowała naprawdę sporo – obecnie jest coraz bardziej przystępna cenowo.

Posiadane funkcje

Wśród obecnie sprzedawanych telewizorów tej wielkości zdecydowanie dominują modele wyposażone w Smart TV. Dzięki tej funkcji można oglądać filmy z serwisu You Tube, a także korzystać z takich platform jak Netflix.

Wśród przydatnych funkcji, jakie może posiadać taki telewizor znajdziemy bezprzewodową łączność z urządzeniem w postaci wi-fi lub bluetooth. Niektóre modele z wyższej półki będą też posiadały HDR – oznacza to znacznie szerszy zakres tonów oraz barw, co sprawia, że obraz zbliża się swoją naturalnością do tego, co zazwyczaj w rzeczywistości obserwuje ludzkie oko. Taki telewizor nie męczy wzroku i dobrze się ogląda filmy czy programy nawet przez wiele godzin.

Jak wybrać najlepszy telewizor 55 cali względem ceny?

Telewizory 55-calowe do 1500 zł

telewizor TCL 55DP600 4K Smart TV LED Wi-Fi Netflix
telewizor TCL 55DP600 4K Smart TV LED Wi-Fi Netflix
  • Wśród najtańszych modeli telewizorów 55-calowych możemy z powodzeniem odnaleźć takie, które spełniają wszystkie podstawowe funkcje nowoczesnego odbiornika. W większości są to modele z matrycą LED, umożliwiające połączenie z internetem i wykorzystywanie wszystkich popularnych aplikacji audiowizualnych, takich jak Netflix czy YouTube. Oczywiście najtańsze modele pozbawione są dodatkowych funkcji, takich jak zakrzywiony ekran czy nagrywanie przez USB, z powodzeniem jednak mogą spełnić wszystkie podstawowe potrzeby współczesnego widza.

Telewizory 55-calowe od 1500 do 2000 zł

telewizor 55-calowy Samsung UE55RU7172U 4K Smart TV LED
telewizor 55-calowy Samsung UE55RU7172U 4K Smart TV LED
  • W tym przedziale cenowym znajdują się telewizory dobrej klasy, które charakteryzują się nie tylko pożądanymi parametrami technicznymi, ale także smukłym i nowoczesnym designem. Z powodzeniem znajdziemy tu telewizor, który w prosty sposób integruje się z urządzeniami mobilnymi. Są to modele, które gwarantują ostry i wyraźny obraz, dobry zakres świetlny oraz precyzyjne oddanie kolorów i szczegółów. W tym zakresie cenowym technologia 4K jest często spotykana, możemy także liczyć na bardzo dobry dźwięk i kompatybilność z urządzeniami od popularnych firm, takich jak Apple czy Amazon.

Telewizory 55-calowe od 2000 do 3000 zł

telewizor 55-calowy Samsung UE55TU7172 Tizen Crystal UHD 4K LED
telewizor 55-calowy Samsung UE55TU7172 Tizen Crystal UHD 4K LED
  • W tym przedziale cenowym bardzo łatwo odnaleźć nowoczesny i funkcjonalny telewizor, który spełni potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Technologie, takie jak 4K czy HDR, a także olbrzymia płynność ruchu i doskonałe odwzorowanie każdego szczegółu są standardem. Telewizory do 3000 złotych oparte są na sztucznej inteligencji, współpracują z funkcją Google Asystent oraz usługą Alexa. W tym przedziale możemy otrzymać urządzenie z funkcją Ambilight, dzięki której ekran telewizora wydaje się jeszcze większy, a obraz bardziej realny.

Telewizory 55-calowe od 3000 zł

telewizor 55-calowy LG OLED55B9 4K UHD Bluetooth Wi-Fi
telewizor 55-calowy LG OLED55B9 4K UHD Bluetooth Wi-Fi
  • Telewizory droższe niż 3000 złotych oferują najnowocześniejsze dostępne na rynku rozwiązania. Znajdziemy tu telewizory z zakrzywionym ekranem, matrycą QLED lub OLED oraz certyfikatem UHD premium. Urządzenia w tym przedziale cenowym gwarantują najwyższą jakość obrazu niezależnie od jego źródła. Jeżeli cena nie jest dla nas problemem, możemy zdecydować się na telewizor, który przekazuje obraz w 8K, a w niektórych przypadkach nawet obsługuje technologię 3D. Są to rozwiązania dla najbardziej wymagających użytkowników i kinomanów, którzy pragną oglądać filmy w najwyższej dostępnej na rynku jakości.

Telewizory 55 cali ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 55 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply