TV wg rozmiaru

Telewizor 65 cali

Telewizor 65 cali

Telewizor z zasady, im jest większy, tym jest lepszy. Niestety reguła ta ma odniesienie tylko do dużych przestrzeni, gdzie będzie oprócz funkcji rozrywkowej, dopełniał wystrój pomieszczenia.

Jakie kryteria w wyborze telewizora 65-calowego?

Przedział cenowy

Analizując oferty telewizorów z przekątną 65 cali ponad połowa z nich to odbiorniki dostępne w cenie od 3000 zł wzwyż i takim budżetem raczej powinniśmy dysponować chcąc nabyć dobry pod kątem parametrów model.

Marka telewizora

Główne marki, które posiadają bogatą ofertę telewizorów 65-calowych, to przede wszystkim Samsung, Philips oraz LG. Znajdziemy w tym sektorze także propozycje od takich producentów jak Sharp, Sony, Panasonic, a także Toshiba, Thomson i TCL (głównie tańsze 65-„calówki”).

Typ odbiornika TV

Sektor telewizorów o tej wielkości to przede wszystkim modele LCD z podświetlaniem ledowym, natomiast głównie w droższych odbiornikach znajdziemy także propozycje OLED oraz QLED.

Format HD i rozdzielczość

W telewizorach 65-calowych na dobre możemy cieszyć się już standardem 4K UHD i tym samym rozdzielczością 3840 x 2160 lub 4096 x 2160. W najdroższych propozycjach dostępny jest także wariant 8K UHD z rozdzielczością 7680 x 4320.

Odświeżanie przekazywanego obrazu

Częstotliwość odświeżania przekraczającą 100 Hz otrzymamy już raczej w modelach dostępnych w cenie powyżej 3000 zł. Dobry telewizor 65-calowy powinien już raczej dysponować matrycą przynajmniej 120 Hz.

System Smart TV i technologia HDR

Zastosowanie systemu operacyjnego Smart TV oraz High Dynamic Range to raczej standard w telewizorach 65-calowych. Do wyboru mamy chociażby ich rodzaj, jak np. Android TV, Tizen, dedykowane systemy, a rzadziej także WebOS.

Komunikacja z telewizorem

Standard to oczywiście Bluetooth oraz Wi-Fi, a także w niektórych modelach Miracast, WiDi, MHL, NFC czy też DLNA.

Wbudowane tunery i złącza

Kupując telewizor 65-calowy otrzymamy już raczej pełen pakiet złącz (kilka HDMI, USB, wejścia słuchawkowe, video itp.) oraz wbudowanych tunerów (analogowy, DVB-T, DVB-C, DVB-S itp.).

Klasa energetyczna telewizora

W zdecydowanej większości są to telewizory dysponujące już klasą A i A+. Niekiedy spotkamy także modele z jeszcze wyższą klasą A++.

Jak wybrać najlepszy telewizor 65 cali względem ceny?

Telewizory 65-calowe oferują rozmaite funkcje i udogodnienia, w zależności od kwoty jaką zdecydujemy się na nie przeznaczyć. Przyjrzyjmy się zatem 65 calowym modelom, według budżetu.

telewizor 65-calowy Samsung UE65TU7172 LED 4K Smart TV Wi-Fi Bluetooth
telewizor 65-calowy Samsung UE65TU7172 LED 4K Smart TV Wi-Fi Bluetooth

Tanie telewizory 65 cali do 2000 zł

  • W tym budżecie, znajdziemy godne uwagi modele, które mają całkiem sporo do zaoferowania. Zaletę stanowią złącza, oprócz standardowego HDMI, mamy również do dyspozycji USB. Do dyspozycji jest również gniazdo słuchawkowe. Dolby Digital zapewni całkiem solidny dźwięk, a dwa tunery – naziemny i satelitarny, pozwolą odbierać kanały z całego świata. Zwykle telewizory w tym przedziale operować będą na systemie Android, co za tym idzie prawdopodobnie spotkamy system Smart TV. Jakość to Full HD, a nawet 4K UHD, natomiast typ wyświetlacza to LCD z LED.

Telewizory 65 cali od 2000 zł do 3000 zł

  • Ten przedział cenowy oferuje modele w standardowej rozdzielczości 4K Ultra HD, a także typem wyświetlacza LED. Rozdzielczość ta gwarantuje głębie obrazu i wyrazistość kolorów. Dźwięk jest nadzorowany przez technologię Dolby Digital, Dolby Audio lub DTS HD. Zapewnia to przyjemne i głębokie brzmienie. Telewizory w tej cenie powinny być już standardowo wyposażone w funkcję Smart TV, co ułatwi dostęp np. do Netflixa. Komunikację zapewnia modem Wi-Fi i Bluetooth. W tej cenie możemy znaleźć urządzenia kompatybilne z systemem Alexa.

Dobre telewizory 65 cali od 3000 zł do 4000 zł

  • W tym, dość wysokim, przedziale cenowym, obowiązkiem jest jakość 4K Ultra HD. Ciekawym rozwiązaniem jest także procesor UHD, dający bardzo dobrą jakość oglądanego obrazu. Występuje także Rozszerzona Dynamiczna Paleta Kolorów, dzięki której wydobywana jest maksymalna głębia barw. Modele w tej kwocie, wyposażone będą również w technologię HDRHigh Dynamic Range. Zwiększy ona poziom jasności, a każdy detal będzie nadzwyczaj wyraźny, nawet podczas zacienionych scen. Dźwiękiem zajął się dobrze nam znany Dolby Digital Plus. Smart TV oraz kompatybilność z Alexą to dodatkowe atuty.

Najlepsze telewizory 65 cali od 4000 zł

  • Najwyższa półka oferuje nam typ wyświetlacza QLED, czyli jeden z najnowocześniejszych modeli. Wbudowane moduły Wi-Fi, Bluetooth, a także przewodowy LAN zapewniają komunikację z urządzeniem. Atutem jest technologia Quantum Dot, gwarantująca perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Do wyboru mamy też bezramkowy design, który sprawia wrażenie niczym nie ograniczonego wyświetlacza. Zastosowane są również technologie wspomagające jak np.: Quantum HDR 100 czy Real Game Enhancer – poprawiający jakość dźwięku.

Telewizory 65 cali ➱ Ranking luty 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory o przekątnej 65 cali. Data aktualizacji: ➱ Ranking luty 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply