TV wg przeznaczenia

Telewizor do samochodu

Telewizor do samochodu

Choć niektórzy uważają to za zbędny gadżet, telewizor w samochodzie w pewnych okolicznościach może być naprawdę przydatnym urządzeniem, urozmaicając na przykład postoje w czasie dalekich podróży.

Miniaturyzacja sprzętu elektronicznego przyczyniła się do popularyzacji tego typu mobilnego sprzętu, wybór rynkowy telewizorów turystycznych i samochodowych jest więc coraz większy.

Jakie kryteria przy wyborze telewizora do samochodu?

  • Profesjonalne telewizory samochodowe to podwieszane na podsufitce ekrany LCD o przekątnej od 9 do nawet 18,5 cala (te największe używane raczej przez kierowców samochodów ciężarowych, właścicieli camperów i łodzi). Najlepiej wybierać wyświetlacze LCD z podświetleniem LED, które nie tylko poprawi kontrast i jakość obrazu, ale również obniży pobór mocy, co w przypadku tego typu mobilnych urządzeń ma duże znaczenie.
  • Możemy także zdecydować się na mały przenośny telewizor LCD, który będzie nam służył nie tylko w podróży samochodem, ale również na wakacjach, na działce czy w kuchni.
  • Należy jednak zwrócić uwagę, by urządzenie było wyposażone w cyfrowy lub analogowo-cyfrowy tuner do odbioru telewizji w standardzie DVB-T, oraz zasilanie napięciem 12V.
  • Wbudowany odtwarzacz DVD umożliwi nam jednocześnie odtwarzanie ulubionych filmów, a złącze USB i czytnik kart SD umożliwi m.in. przeglądanie zdjęć czy nawet podpięcie konsoli do gier.

Jaki telewizor do samochodu wg ceny? Przegląd możliwości

Tani telewizor do samochodu do 500 zł

telewizor samochodowy 15,6 cala Nvox 15C510 TV DVBT USB HD Ready 12V 24V
telewizor samochodowy 15,6 cala Nvox 15C510 TV DVBT USB HD Ready 12V 24V
  • Jeżeli poszukujemy niskobudżetowych telewizorów samochodowych do kwoty 500 zł, to możemy znaleźć najczęściej urządzenia o wymiarach 19 cali, maksymalnie do 24 cali. Sprzęt tej klasy posiada zazwyczaj ekran LED w jakości HD Ready o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Standardowo telewizory w tej cenie posiadają także wbudowany odtwarzacz DVD oraz dodatkowe wejście USB, dzięki czemu możemy przeglądać zdjęcia, filmy oraz odtwarzać muzykę. Oglądanie analogowej telewizji na takim telewizorze również nie będzie problemem, ponieważ urządzenia posiadają wbudowany tuner telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T, kablowej DVB-C oraz analogowy. Odbiorniki w tej cenie wyposażono także w standardowe wejścia takie jak VGA i HDMI oraz funkcję USB charging, a więc ładowanie za pomocą USB.

Telewizor do samochodu od 500 do 1000 zł

telewizor samochodowy 22-calowy Hyundai Full HD Smart TV 12V 230V
telewizor samochodowy 22-calowy Hyundai Full HD Smart TV 12V 230V
  • W przypadku, gdy chcemy poświęcić już nieco większą gotówkę na zakup telewizora samochodowego, to w przedziale do 1000 zł znajdziemy już nawet urządzenia z ekranem powyżej 30 cali. Jeżeli jednak stawiamy na jakość, a nie rozmiar, to możemy wybrać np. odbiornik 22 calowy o wysokiej jakości obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080, a więc FULL HD. Telewizory są dostosowane do działania pod napięciem 12V, 24V oraz 230V (po użyciu dodatkowego zasilacza sieciowego 230V).

    Telewizory w tej cenie dzięki wbudowanemu tunerowi także oferują odbiór telewizji analogowej oraz naziemnej, a ponadto posiadają wejście na moduł CAM CI+, które umożliwia podłączenie najnowszych dekoderów telewizyjnych. W tym przedziale znajdziemy także telewizory przenośne, które wyposażono w funkcję odtwarzania multimediów nie tylko z pendrive’a, ale także z dysku o pojemności nawet do 1 TB. Możemy również skorzystać z możliwości nagrania obrazu z telewizora dzięki funkcji PVR.

Dobry telewizor do samochodu od 1000 do 1500 zł

telewizor samochodowy 21,5-calowy Mistral Full HD 12V 24V 230V do kampera
telewizor samochodowy 21,5-calowy Mistral Full HD 12V 24V 230V do kampera
  • W tym przedziale cenowym znajdziemy bardzo dobrej klasy telewizory samochodowe o wymiarach między 20 a 30 cali. Odbiorniki tej klasy wyposażono w wysokiej klasy ekran LED o rozdzielczości FULL HD 1920 x 1080. Telewizory z tego przedziału cenowego zostały wyposażone w nowoczesny tuner DVB-T2, który umożliwia odbiór telewizji w krajach, w których nie jest to możliwe za pomocą standardowych tunerów DVB-T MPEG-4. Wśród najdroższych modeli telewizorów przenośnych możemy znaleźć także urządzenia charakteryzujące się wysoką jakością nie tylko obrazu, ale także dźwięku. Wbudowane głośniki Stereo 2x3W zapewnią należyte efekty dźwiękowe. Odbiorniki TV do 1500 zł posiadają wejścia takie jak port USB, VGA, AV, SCART EURO, AV, HDMI oraz slot CI+ na wsuwany moduł CAM CI+ z kartą kodową, dzięki czemu bez problemu podłączymy każde dodatkowe urządzenie.

Telewizory samochodowe ➱ Ranking kwiecień 2024

Zestawienie TOP 10 obejmuje najchętniej wybierane telewizory do samochodu. Data aktualizacji: ➱ Ranking kwiecień 2024.

Tags:
You Might Also Like

Leave A Reply