digitalmax.pl

21 października 2018

Telewizor 32 cale

Telewizor 32 cale

Telewizory 32-calowe to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli urządzeń z ekranem LCD. Przekątna o długości niespełna 82 cm stanowi optymalny rozmiar do małych i średniej wielkości pomieszczeń, których nie będzie przytłaczać, a jednocześnie zapewni komfort oglądania telewizji i filmów w dobrej jakości. Oczywiście nie możemy wymagać, by telewizor tej wielkości zapewnił nam wrażenia wizualne porównywalne z dużymi telewizorami plazmowymi – odwzorowanie kolorów, wyświetlanie czerni i kontrast nie będą w większości przypadków w pełni zadowalające – ale bez trudu znajdziemy telewizor, który spełni podstawowe wymagania. Jeżeli zależy nam na lepszej jakości obrazu, możemy wybrać 32-calowy telewizor LCD z podświetleniem LED, które poprawia kontrast i pogłębia czerń. Niestety w przypadku mniejszych telewizorów (poniżej 40 cali) opcja Full LED, w której diody rozmieszczone są pod całą powierzchnią wyświetlacza, jest przeważnie niedostępna – podświetlenie umieszczone jest z reguły przy krawędziach ekranu (Edge LED), co wiąże się z mniej równomiernym podświetleniem matrycy. Niemniej LED warte jest rozważenia i to nie tylko ze względu na lepszą jakość obrazu, ale także z uwagi niższe zużycie energii.

Telewizor 32-calowy (lub nieco mniejszy) to również optymalny rozmiar telewizora mającego pełnić funkcję monitora do komputera – nasz wzrok jest w stanie objąć całość wyświetlacza nawet z bliskiej odległości, co w przypadku większego ekranu z pewnością nie byłoby możliwe.

Najlepsze pytania do wpisu:

Wasze opinie i komentarze

  1. Jarosław
    17 czerwca 2015

    Leave a Reply

    tu więcej informacji na ten temat http://telewizoryoled.com.pl/telewizor-32-cale/ w uzupelnieniu do Waszego artykulu.

Formularz dodawania komentarzy


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>